Кухонний комбайнер (jarkokozak) wrote in dobre_poixaly,
Кухонний комбайнер
jarkokozak
dobre_poixaly

Вилково у новому форматі, 12-13 квітня

Таким Вилково ви ще не бачили!
Традиційно, на початку квітня ми їдемо зустрічати весну на Дунай. Хто був минулого року, той пам'ятає, як ми несподівано швидко перемістились в іншу пору року - із снігових заметів Києва у квітучі сади Вилкова.
А в цьому році ми змінюємо програму на користь Дунайського заповідника, щоб більше часу провести в цьому чудовому місці!
В програмі не буде Білгорода Дністровського й Шабо, вони залишаються у травневому турі.
Зате ми матимемо додаткових півдня у Вилково, а також нову екскурсію по території заповідника - на Єрмаків острів!
Фішка туру - дегустація блюд ліпованської кухні, зокрема дунайського оселедця у всіх можливих варіаціях (солений, копчений, смажений, відварений в саламурі - свого роду welcome food весняного Вилкова)

День 1.
Прибуття в Одесу поїздом.
(з Києва № 105 о 6:59 , зі Львова №26 о 8:37)
Трансфер у Вилково.
Пішохідна екскурсія по місту, огляд річкового порту на Дунаї, старообрядних храмів, водних «вуличок» (каналів-єриків), рибного ринку.
Обід.
Фішка туру! Чотиригодинна водна екскурсія по рукавах Дунаю територією Дунайського біосферного заповідника (факультативно). Корабликом до моря, до символічного "нульового кілометру" Дунаю, кільцевий маршрут по різних рукавах Дунаю. Схема маршруту.
Територія заповідника охоплює єдину «живу дельту» Європи, де за рахунок нанесеного рікою намулу щороку утворюються нові острови, а територія материка «приростає» на кількасот гектарів. Численні рукави і протоки утворюють справжній лабіринт, це місце гніздівлі сотень видів птахів, в тому числі й пеліканів, які стали «візитівкою» заповідника. Маршрут прокладено так, що до моря кораблик йде одним гирлом Дунаю, а назад іншим. По дорозі побачимо дачні ділянки вилковчан, розділені каналами-єриками та численні тимчасові хатинки рибалок, адже саме тут, і саме навесні вони виловлюють дунайського оселедця. Прибувши до символічного «нульового» кілометру (місце, де Дунай впадає в море), робимо зупинку і виходимо на берег. Саме тут на піщаних косах можна побачити численних птахів, зокрема пеліканів.
Повернення у Вилково. Пікнік на березі Дунаю з юшкою по-вилковськи (готується з сазана)
.
Вільний час, вечеря, нічліг.

День 2.
Сніданок. Факультативні екскурсії:
Екскурсія до музею "Дім рибака"
Екскурсія  в супроводі фахівців Дунайського біосферного заповідника на острів Єрмаків

(корабликом по Дунаю + 2-3 км пішки по острову, разом близько 4 год) Це подорож навкруги острова (див. по Google) з приблизно 2-3 км пішого маршруту. Судно висадить групу за 2 км від вершини острова та буде чекати на неї в самій верхній його точці. Піший маршрут буде проходити по дамбі між плавневім лісом та внутрішніми водоймами острова. (фотогалерея,фото 7,12, 14,15)
Острів Єрмаків, площею 2333,7 га, є одним з найбільших островів в українській дельті Дунаю. Простягається з заходу на схід на 9,6 км та з півночі на південь на 3,6 км. У природному стані о. Єрмаків кожну весну підтоплювався паводковими водами Дунаю, які збагачували землю біогенами та живили рослинність острову. В сезон з високим рівнем води на острові формувалися нерестовища та місця для нагулу молоді риби. Луки на деякий час перетворювалися на озера, на яких харчувалися велика кількість птахів, в тому числі й «червонокнижних». Влітку рівень води на острові знижувався, залишаючи рослинність та збагачені ґрунти, а наступної весни цикл повторювався, створюючи умови для розвитку одного з куточків дельти Дунаю.

Зараз о. Єрмаків має одне із найважливіших місць для відтворення та сезонних скупчень популяцій птахів Дунайського біосферного заповідника. На його території  відмічено перебування 220 видів птахів, що складає близько 80 % всіх відомих для фауни заповідника коло 53 % відомих для фауни України. Із ссавців тут мешкають зникаючі в Європі дикий лісовий кіт та норка європейська. Також маються дикий кабан та косуля. На острові випасаються напівдикі корови та коні.
Трансфер в Одесу.
Від'їзд (до Києва № 106 о 22:54, до Львова №108 о 18:58)

Вартість програми:
із проживанням у двомісних номерах "економ"– 390 грн.
(гостьовий будинок "Пелікан", санвузол в будинку)
із проживанням у номерах «люкс»  -  520 грн.
(котеджне містечко "Пелікан-сіті")
(двомісне розселення)

Включено:
трансфери; проживання; сніданок у другий день туру; екскурсійний супровід
Додатково оплачується:
Обіди; водна екскурсія по Дунаю + пікнік (вечеря) -  220 грн дорослі, 200 грн діти; вхідні квитки у музей; екскурсія на Єрмаків острів (140 грн)

Реєстрація:
dobre.poixaly@gmail.com
067 407 82 32 Ярослав
аванс 200 грн з особи при записі в групу, решта суми на місці

15Фотогалерея туру:

"вулички" міста

07

02

002

05

102


дорога до моря

02

01

53

24

06

02

13

"нульовий кілометр" Дунаю

15

16

14

11

рибні делікатеси

23

20

12

музей "Дім рибака"Єрмаків острів


P4290297-001-2

P6210107-001-2

PA130495-002-2

XEql0RkA4hk-001-2

добре, поїхали?

Tags: Вилково, Дунай, заповідники, тури вихідного дня
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments