Кухонний комбайнер (jarkokozak) wrote in dobre_poixaly,
Кухонний комбайнер
jarkokozak
dobre_poixaly

Тур на 1 березня. ДОТи, Фастівщина та пиво.

Те що близько, завжди залишаєш на потім, навіть якщо знаєш про нього. А чи знаєте ви, що під Києвом мешкав у своєму маєтку автор крейсера «Аврори» Ксаверій Ратник, а будинок у нього був ну зовсім як крейсер; чи знаєте ви, що навколо Києва розташована найпотужніша в 20-30-ті роки минулого століття фортеця в світі; чи знаєте ви, що скульптором Будинку з химерами був зовсім не Городецький, а Еліо Сала, й що він же прикрашав розкішний костьол у Фастові; чи знаєте ви, як варять сучасне й традиційне пиво??? Відповіді на ці та інші питання ви отримаєте під час нашої подорожі.

Авторський тур Романа Маленкова.
Кількість учасників в групі: 7-8.

Маршрут: Київ – Віта Поштова - Борова – Кожанка – Фастів – Томашівка – Білогородка - Київ

ДОТи, Фастівщина та пиво

У 1929-1935 роках Сталін збудував навколо Києва потужну фортецю – Київський укріплений район (КиУР). На той час це була найпотужніша фортеця у світі. КиУР охоплював Київ напівколом, спираючись флангами на р. Дніпро. На півдні частина дотів була вписана в залишки стародавнього "Змієвого валу". Загальна протяжність переднього краю Київського укріпрайону склала 85 кілометрів, глибина оборонної смуги - до 5 км. Всього було побудовано 217 довготривалих вогневих (огневых) точок (ДОТів). І саме в цю фортецю, яка в 1941-му була вже далеко не найпотужнішою, вперлися німецькі війська під час наступу… Із ДОТів цілими збереглося не багато, але й ті що є, на жаль, не користуються належною увагою туристів, а серед них же є справжні міні-цитаделі, із багатьма кулеметними казематами та розгалуженою системою підземних галерей. Зокрема такі доти збереглись у Віті-Поштовій та у Білогородці – доти типу міна. У них зараз проводять квестові ігри, знімають фільми (у Білогородці, в доті 402 знімали укрхорор «Штольня»). Їх ми і відвідаємо, як одні із самих ефектних фортифікаційних споруд ХХ століття. А ще ми побачимо гайдамацьку церкву у Кожанці, козацький дерев’яний храм у Фастові, фастівський костьол – один із найгарніших в Україні (його декорував автор скульптур Будинку з химерами - Еліо Сала).

Родзинкою фастівської частини мандрівки буде відвідання пивоварні «Зіберта» із обов’язковою дегустацією нефільтрованого й непастеризованого, живого пива, яке фахівці називають одним із найсмачніших серед українських сортів цього напою. Його рекомендують для вживання навіть дітям, і повірте, це зовсім інше пиво, порівняно із тим яке ви раніше куштували у пляшках пивоварні «Зіберта».

У селі Томашівка ми відвідаємо колишній маєток польських магнатів Хоєцьких. Панську економічну резиденцію нині використовують як монастир, та ще й який… Все тут перебуває у прекрасному стані: палац, скульптури, храми, парк, пташник (із павичами та страусами). А ще у Томашівці ми побачимо старовинний водяний млин на річці Ірпінь.

І на кінець, те що буде на початку – ми побачимо маєток Ксаверія Ратника, генерала-лейтенанта Російської імперії, директора Балтійського суднобудівного заводу і автора проекту легендарного корабля (і сумнозвісного) – крейсера «Аврора». Цей чоловік, після поразки «Аврори» у Цусімській баталії, пішов у відставку й оселився у селі Борова, яке тоді було курортом. Тут, над долиною Стугни, він збудував собі будинок-корабель, біля якого і був похований.

Отже: ДОТи, «Аврора», дерев’яні храми, неоготичний костьол, модерновий палац-монастир із прекрасним парком та… прекрасне пиво. Ну що ще потрібно для гарної одноденної мандрівки?

Даний маршрут є ексклюзивним. Такого ви не знайдете більше ні в кого. Причому, тут не буде виснажливих тривалих переїздів, все відбуватиметься швидко, але насичено і змістовно. Харчування та ночівля у цікавій зеленій садибі з усіма зручностями. Транспорт – комфортний мікроавтобус на вісім пасажирських місць. Забудьте про тісноту у „Спринтері” – це зовсім інший рівень комфорту.

Дата виїзду гарантована*

8:00 – Виїзд із Києва

8:30 – Прибуття в село Віта-Поштова, огляд ДОТу № 100 та його підземних галерей (при собі мати ліхтарик).

10:00 – Прибуття в село Борова., огляд маєтку генерала Ксаверія Ратника (інженера-судобудівельника, автора крейсера «Аврори», нижче фото Івана Бикова).

10:50 – Прибуття у село Кожанка, огляд старовинної дерев’яної (гайдамацької) церкви, яка є пам’яткою національного значення (збудована у 1758 році).

11:50 – Прибуття у Фастів. Огляд Воздвиженського костьолу (вважається одним із найгарніших в Україні), дерев’яної козацької церкви (1740 р.); екскурсія на пивоварню Зіберта із дегустацією (відповідно до часу можливо після обіду).

14:30 – Обід.

15:30 – Прибуття у село Томашівка, огляд чоловічого монастиря в маєтку Хоєцьких, огляд старовинного водяного млина на річці Ірпінь.

17:30 – Прибуття у село Білогородка. Огляд валів літописного Білгорода, огляд ДОТу №402 («Штольня», при собі мати ліхтарик).

19:00 – Повернення до Києва

Місце збору групи: Метро "Палац Україна"
Місце та час завершення: Метро "Виставковий центр"
Реєстрація учасників: dobre.poixaly@gmail.com
Вартість туру: 330 грн
До вартості включено:
У вартість включено транспорт (комфортний мікроавтобус), екскурсійний супровід по всьому маршруту, вхідні квитки, екскурсія з дегустацією на пивоварню, обід.
Примітки: *Вартість є дійсною для групи з мінімальною кількістю сім чоловік.

переглянути календар турів на весну
Tags: Київщина, тури вихідного дня
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments