Кухонний комбайнер (jarkokozak) wrote in dobre_poixaly,
Кухонний комбайнер
jarkokozak
dobre_poixaly

Пиво та космос від "Унікальної України" (репортаж)

Originally posted by archervarius at Пиво та космос від "Унікальної України" (ФОТО)

Я затятий прихильник самостійних подорожей. Коли ти вільний, "сам-большой", як кажуть росіяни, то можеш виділяти на цікавинки стільки часу, скільки хочеться, раптово міняти плани, вибирати кабаки та готелі, відчувати свободу дороги. Не треба чекати опіздунів, які є в кожній групі, нема фріків поруч. Втім, є мінуси (громадський транспорт іде довго, а власний - втомлює, треба витрачати час на планування і пересування), але - єдем дас зайне.

У турфірми "Унікальна Україна" є пивні тури, в які однозначно краще їздити групою. По-перше, на пивзавод самостійно не зайдеш, по-друге, можна дегустувати продукт до знемоги - в маршрутку потім посадять, серед поля на поливання спиняться, до Києва довезуть. PROFIT!

Тур "Пиво і космос" до Житомира планувався на 23 лютого як чоловічий, але вибрався аж 16 березня, і хлопців у групі була меншість. Програма туру: оглядова екскурсія по Житомиру, музей космосу, будинок-музей Корольова, пивоварня "Шульц".

Поїхали!

За що люблю "Унікальну Україну" - зручний бусик з достатнім місцем для ніг. Швиденько загрузилися разом з antitentyra до пепелаца на Контрактовій, і полетіли на Житомир. Щоправда, довелося затриматися десь під Києвом в гнізді слоупоків.


Суть Житомира, коротко

Траса, ранок, кава на заправці - вже хочеться заправити тварюку і погнати, пришпорюючи коняк у її V-Twin'і. Але, як говориться, бувають старі мотоциклісти, бувають п'яні мотоциклісти, але не буває старих п'яних мотоциклістів. Тому бусик - наше все.

Я досі не бачив Житомира - в місті інтересів не було, на Захід їздив по окружній. Місто зустріло сірістю, поганим асфальтом та десятками одноповерхових дореволюційних будинків у старій частині.

Космос

Несподівано на вуличці серед повітових будиночків - ангар, а у ньому музей космосу. Зроблений цікаво: у затемненому залі - космічні експонати, від моделі ракети до житлового модуля корабля "Союз", який справді був там. Також є супутники в натуральну величину та модель лунохода.


Музей всередині

Найбільше зацікавили модулі космічних кораблів - кулястої форми кабіни, де у позі ембріона з мінімумом приладів та чорними пластиковими ручками простих приладів літали космонавти. Місця дуже-дуже мало, там не лише нереально випрямитися, а відчуття, наче ти в материнському лоні. Як в таких умовах знімати скафандр і одягати аварійний костюм - взагалі не уявляю.


Заглянути за плече Гагаріну

Знав, але музей нагадав: прорив у космос був епохальною подією, суттєво змінив людське життя, але технологічно різко уповільнився у 80-х роках. Нових технологій з того часу обмаль, колонізація Космосу виявилася не дуже потрібною.


Суворий космічний інтерфейс

Філософське: колись мудряку Анахарсіса спитали, кого на землі більше, живих чи мертвих. А куди зарахувати моряків? - запитав скіф. А куди зарахувати космонавта у кулястій капсулі, який знаходиться за межами усього? Це навіть не між життям і смертю, це поза ними, пульс маленького людського серця у небутті.

Про музей: експонати цікаві, але музею бракує інтерактивності. Нехай копій чи макетів, але хочеться побільше полазити, поміряти скафандр, відчути перегрузки тощо. За таке і заплатити не гріх. Втім, у модулі кораблів можна заглянути - і за те спасибі.


Висадка на Марс - діло хитре

Гід був посередній, розказував ніби й по темі, але дуже бідно ("куляста форма це добре для спуску, куляста вона опір малий, це зручно куляста форма").

Батько Космосу

Виявляється, ангар знаходиться навпроти будинку, де Корольов прожив 2 перші роки свого життя. Милий провінційний будиночок минулого часу, відновлена обстановка і зал слави Конструктора. Тітонька, схожа на мишку, розповіла про життя Сергія Павловича пріснувато, але однозначно пробудила бажання побільше прочитати про нього.

Запам'яталося:

- Корольов сам був пілотом, і конструював літаки з юності. Цікавий епізод з планером СК-3: він був важким, і злетіти в Підмосков'ї не міг. Натомість злетів у Коктебелі, і на ньому виконали мертву петлю тричі підряд без попереднього буксирування на висоту. По буквах: мертву петлю на планері, без мотора, ага. Крім того, Корольов літав на реактопланах - по суті, до планера приколгосплений ракетний движок, заправлена гравіцапа - і змій-горинич кілька хвилин лякає небо.

- робота в "шарашці" - закритому КБ. За 10 років Корольов у суспільному житті пережив падіння до землі - і зліт до неба. Його катували в тюрмі (за деякими даними, двічі зламали щелепу) у 1938 році (звинувачений в участі у троцькістській шкідницькій організації), в 1940 мив золото на Колимі, в 1946 він був головний конструктором КБ, а в 1956 - вже Героєм соціалістичної праці. Кажуть, Корольов після цього став злобним циніком і до кінця життя ненавидів золото. Втім, про характер в музеї не розказували.
Ім'я Корольова як головного конструктора було засекречене до смерті. Але він дожив до тріумфу, коли його ракети вивели на орбіту штучний супутник і першу людину в космос. Мрія людини стала мрією людства, і Корольов це зробив.

Вітер Житомира

Нагружений думками про Корольова, виповз з групою на оглядову екскурсію містом. Шалений вітер носив сміття та пакети, місто стояло брудне і загиджене, а тур проводив кумедний місцевий краєзнавець. Стоячи над урвищем на камінюці між купою сміття та видатною кучугурою собачого гівна, він захоплено розказував про історію Житомира. Запам'ятався магістрат у стилі палацового ренесансу та піввулички середньовічного Житомира. Сподобалася байка про те, як Боженка поховали в чужій домовині посеред міста, такі родзинки "роблять" всю екскурсію.


Панорама провесіннього Житомира

Мабуть, коли місто зелене, то все симпатичніше. Сподобався висячий міст, де плигали роуп-джампери. Треба обов'язково приїхати і стрибнути, дуже воно занятно. Але гранітні скелі та гребля влітку точно фотогенічні, а значить - приїду. Також дуже приємна близькість від центру до природи - буквально кілометр, і вже скелі та ліси на видноколі.

Гіда зохавала політика, кожні 5 хвилин іронізував над тим, що він "екстреміст, фашист, бандерівець", що не заважало активно розказувати про злочини Леееейби Троцького та життя діда Леніна Ізрааааїля Бланка (авторські наголоси збережено).


Стрибун вижив

А тим часом вітер уже здував Житомир з лице землі, і ми сховалися у пивному підвалі "Шульца".

Дас іс Шульц

Типовий пивний підвал, за склом - міні-пивоварня. Нас годують помірно несмачним обідом, і юний пивовар Діма показує свою роботу. Все максимально просто - два відкриті чани для змішування затору, варіння сусла та бродіння (куштуємо брагу з чана, на смак як квас - а скоро це буде пшеничне пиво). Поруч танки (закриті ємності) для доброджування під тиском (куштуємо молоде пиво). Далі кеги і бар.
"На панській винниці пив, як мошенник, брагу"

Дегустацію проводить директор закладу, чеський пивовар Даніель Ваша. Даніелю трохи за 40, високий колоритний чех практично без пуза. Він артистично виступає, розповідає про свою династію пивоварів, про те, як його дідусь обороняв своє пиво від більшовиків, про технологію та сварки в барах за добре пиво. Каже, щодня випиває в процесі роботи до 5 літрів пива - і нівроку, здоровий. Більше того - своїй малій доні дає трохи хмільного.

Тим часом ми дегустували 7 сортів пива: світле, темне, пшеничне (з різновидами), вишневе, кропив'яне і медове. Ще один сорт - півторарічної витримки архівне світле пиво - Даніель приніс з особистих запасів.

Про пиво:

 1. Світле і темне - пересічні, пусті як барабан пива. Нічого поганого немає (наприклад, характерного для регіональних заводів бруду в запаху та смаку), але і нічого видатного. Пиво як пиво. При ціні у 24 гривні за півлітра (у Житомирі!) вважаю його переоціненим втричі.

 2. Пшеничне - дуже брудний запах. До нього зразу принесли лимон на кухлі, ми його зняли і занюшили просто пиво. Потягнуло кислим, несвіжим, різким бздухом. Даніель намагався переконати, що так і треба, це запах кориці. Не знаю, не знаю, наші з Сашком носи добре відрізняють корицю від кисляка.

 3. Кропив'яне - замануха для туристів, додається екстракт кропиви перед бродінням, і менше хмелю. За словами Даніеля, це фантазія на тему 12 століття, коли пиво варили без хмелю на травах. На вигляд зелене, на смак - легке питке світле пиво з хорошим трав'яним післясмаком. Сподобалося, взяв літру на дорогу назад.

 4. Вишневе. Фрукт додається до бродіння, смак вишні і кісточки виразний, але доволі гармонійний. Може бути.

 5. Медове. Дуже інтенсивний мед, післясмак воску і прополісу. За словами Даніеля, додається дикий мед, 30 кілограм на тонну браги, тому є інтенсивний запах і смак. Найсмачніше медове, яке я коли пив!

 6. Архівне світле пиво. Проходить довге дозрівання в холодній кезі (ми пили пиво 2012 року). Смак інтенсивний, але через стан подшофе до ладу не розпробував.

Ітого: звичайні сорти дуже звичайні. "Туристичні" можна пити. З собою взяли медового і кропиви. Вперше дізнався про існування архівного пива, яке тримається без пастеризації і фільтрації більше року.


Кропив'яне пиво


Даніель - природжений артист, він розказує яскраво, з дотепним матючком, сперечається, приносить заникане вишукане пиво, відповідає на різкі запитання і взагалі розказує різну крамолу;) , як от:


 • мальтозній патоці у пиві саме місце. Вона хімічно ідентична солодовому цукру, тому - "чому б і да" Те ж саме - про рисову січку та кукурудзу, все натуральне - а отже все в пиво. Здається, я знаю секрет посередності пива "Шульц".

 • в Україні майже всі сорти досить добрі, крім "Рогані", а регіональні сорти взагалі супер.

 • пектин та інші додатки у "Білому леві" це нормально, складники натуральні, а тому це лише поступка ринку, який хоче бачити довгоживуче пиво.

 • найбільше зло українського пивоваріння - фермент, який прискорює бродіння.

 • випускники харчового університету нічого не тямлять у конкретних моментах пивоваріння, тому він набирає місцевих без освіти і вчить.

 • правильне змішування: бехерівка (10 грам) і світле пиво (3 ковтки), бейліс і медове пиво, єгермайстер і вишневе пиво. "Это оргазмус на языке!". Треба спробувати.

 • для якості пива у першу чергу важливі чисті крани і злив першого пива, інакше воно кисне. Цікаво.

 • від правильно випитого пива голова не болить.

 • якщо пиво правильне, а мужик здоровий, то перший раз відрижка має прийти на середині другого кухля, а до вітру - на початку третього.

Приїхавши, мене почав гризти мозгочерв: людина розумна, а пиво пусте. Може я не зацінив? Почитав форуми, поціновувачі одностайні - пересічне пиво-як-пиво, звичайні сорти - ніякі, туристичні на любителя. Попустило.Цідимо зелене пиво

Що не розказали на пивоварні: "Шульц" - це мережа, а колись - франшиза колишнього директора пивзавода №1 Бахрома Каландарова з бюджетним китайським обладнанням.

Тим часом одна з учасниць туру, дамочка-фотограф непевного віку, оцінила принади Шульца і почала танцювати в гордій самотині посеред пивняка.


Даніель, Сашко - будьмо!

От і вечір, ось і маршрутка, під добре пиво розговорилися з Ярославом Козаком про їх поїздки, задумалися з Сашком поїхати на таємниче волинське озеро. Кропива і мед тихо змішалися у животі, потім туди булькнуло трохи Черніги, але не обманув фашист - вранці було чисто.

Висновки:
1. Тур цікавий і хороший як одноденний. Тобто як варіант провести суботу - дуже навіть.
2. "Унікальна Україна" - душевна компанія з цікавим співбесідником Ярославом Козаком jarkokozak та гарним бусиком. Але видається, що можна спробувати зліпити цукерку "з того, що було", принаймні, підібрати кращих гідів.
3. Музеї - униловастенькі, але з розповідями - на "зарах".
4. Пивоварня "Шульц" переоцінена, але прикольний артистизм Даніеля переважує посереднє пиво. Можливість попиячити з цікавим чоловіком - це сила.
Tags: тури вихідного дня, фотозвіти
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment